.::radio||track::.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Badanie Radio Track
Radio Track

Badanie Radio Track

Email Drukuj PDF

Badanie Radio Track jest standardem badań słuchalności stacji radiowych w Polsce. Badanie jest realizowane przez Millward Brown na zlecenie Komitetu Badań Radiowych, w skład którego wchodzą reprezentanci największych grup radiowych w Polsce – Grupa RMF, EUROZET, Grupa Radiowa Agory i TIME SA. Z wyników badania korzystają niemal wszystkie stacje radiowe oraz brokerzy reklamy radiowej i domy mediowe.

Badanie obejmuje pomiarem niemal wszystkie polskie stacje radiowe na obszarze kraju nadające na podstawie aktualnej koncesji (lista stacji). Jest prowadzone w sposób ciągły – przez cały rok, dzień po dniu. Badanie jest prowadzone przez telefon, zarówno z respondentami dostępnymi przez telefon stacjonarny jak i komórkowy. W trakcie wywiadu ustalane są fakty z dnia poprzedniego – Day After Recall. Próba liczy 7000 osób miesięcznie i składa się z części ogólnopolskiej reprezentatywnej dla populacji Polski oraz nadreprezentacji miejskich zlokalizowanych w większości ośrodków radiofonii lokalnej.

Badanie Day After Recall jest uzupełnione panelem dzienniczkowym, którego celem jest dostarczenie danych do modułu mediaplanerskiego. Wyniki badania są dystrybuowane wraz z oprogramowaniem umożliwiającym analizy słuchalności i planowanie kampanii radiowych.

 


Strona 1 z 6

Logowanie